BurgerClosechevronBagSearchUser
  • Delivery country: United States
  • servicesStores & services
    Belfast, Victoria Square
    Stores
    Sephora Belfast, Victoria Square
    Victoria Square, Bridge St, Belfast, BT1 4QG
    View All Hours +
    Cycle
    Change your store

    Your favourite store allows you to see services available and book appointments

    In-Store Services
    Make-up and skincare services, Benefit BrowBar, gifting and personalisation workshop, Sephora offers you a whole range of services to come and discover in store Make an appointment
    (Belfast, Victoria Square)
    See Belfast, Victoria Square store servicesView all stores
  • Wishlist
  • Cart0
CHANEL
N°5 - Eau Première Spray

CHANEL N°5 - Eau Première Spray

%0 4.41 | 51 reviews
Box

£87.69 (£1.75 per ml)

Select Size (2)

5 EAU PREMIERE VAPO 50ML (£1.75 per ml) £87.69Low stock New 5 EAU PREMIERE VAPO 100ML (£1.24 per ml) £124.07Low stock New
Low stock

This product is temporarily out of stock

If you like we can let you know when we have some more.

Product Description

N°5, the very essence of femininity. A soft and luminous aldehyde floral bouquet. A timeless, legendary fragrance housed in an iconic bottle with a minimalist design.

Directions

not available

Ingredients

ALCOHOL | AQUA (WATER) | PARFUM (FRAGRANCE) | LIMONENE | LINALOOL | HEXYL CINNAMAL | COUMARIN | CITRONELLOL | GERANIOL | ALPHA-ISOMETHYL IONONE | BENZYL BENZOATE | CINNAMYL ALCOHOL | BENZYL SALICYLATE | CITRAL | FARNESOL | ISOEUGENOL | BENZYL ALCOHOL | EUGENOL | BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE | CI 19140 (YELLOW 5) | CI 14700 (RED 4) | IL17-1

This list of ingredients may be subject to change, please consult the packaging of the product purchased.

See more...