BurgerClosechevronBagSearchUser
  • Delivery country: United Kingdom
  • servicesStores & services
    Belfast, Victoria Square
    Stores
    Sephora Belfast, Victoria Square
    Victoria Square, Bridge St, Belfast, BT1 4QG
    View All Hours +
    Cycle
    Change your store

    Your favourite store allows you to see services available and book appointments

    In-Store Services
    Make-up and skincare services, Benefit BrowBar, gifting and personalisation workshop, Sephora offers you a whole range of services to come and discover in store Make an appointment
    (Belfast, Victoria Square)
    See Belfast, Victoria Square store servicesView all stores
  • Wishlist
  • Cart0
CODE HOMME REFILL PARFUM

ARMANI CODE HOMME REFILL PARFUM

%0 4.76 | 3153 reviews
Box

£102.00 (£2.04 per ml)

Free UK delivery

Select Size (4)

50ml (£2.04 per ml) £102.00Low stock75ml (£1.56 per ml) £117.00Low stock125ml (£1.00 per ml) £124.95£147.00-15%Low stock150ml (£0.79 per ml) £119.00£140.00-15%Low stock
Low stock

This product is temporarily out of stock

If you like we can let you know when we have some more.

Product Description

Highlights Sephora badge
Strong yet sensitive, Armani Code PARFUM reinvents the olfactory signature of the original Armani Code fragrance.

Retaining its woody aromatic, sensual identity, Armani Code PARFUM captures the Armani Code quintessence. This is expressed in the fragrance’s aromatic top notes and powerfully masculine base notes, with the heart now infused with an amplified sensitivity.
ARMANI CODE REFILLABLE PARFUM is the new powerful, yet sensitive olfactory signature designed to last, with a 150ml refill format which can renew any of the other sizes. A fragrance for the future.

Ingredients

560551 13 - INGREDIENTS: ALCOHOL • PARFUM / FRAGRANCE • AQUA / WATER / EAU • TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES • LINALYL ACETATE • CARVONE • LIMONENE • CITRUS AURANTIUM BERGAMIA PEEL OIL • COUMARIN • LINALOOL • ETHYLHEXYL SALICYLATE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • CITRUS AURANTIUM PEEL OIL • AMYL SALICYLATE • HYDROXYCITRONELLAL • CITRONELLOL • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • LAVANDULA OIL/EXTRACT • PINENE • HEXYL CINNAMAL • VANILLIN • GERANIOL • GERANYL ACETATE • CITRAL • CAMPHOR • ANETHOLE • JUNIPERUS VIRGINIANA OIL • BETA-CARYOPHYLLENE • ROSE KETONES • TERPINEOL • METHYL ANTHRANILATE • TERPINOLENE • ALPHA-TERPINENE • TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE • BENZYL ALCOHOL (F.I.L. N70011447/2).
Les listes d'ingrédients entrant dans la composition des produits de notre marque sont régulièrement mises à jour. Avant d'utiliser un produit de notre marque, vous êtes invités à lire la liste d'ingrédients figurant sur son emballage afin de vous assurer que les ingrédients sont adaptés à votre utilisation personnelle

<p>This list of ingredients may be subject to change, please consult the packaging of the product purchased.</p>

See more...

Rated 5 out of 5 by from Happy Customer I'm very happy. That what you doing (selling refills), that amazing.
Date published: 2026-07-30
Rated 5 out of 5 by from Signature Worthy I absolutely adore the scent when I tried a sample on my skin - it has now become one of my favourites! I love the scent profile - really classy and can be very versatile - on any occasion, for any reason. It’s relatively long lasting on my skin, probably because of my skin chemistry. Happy so far with my first purchase! I had a problem when it arrived at first, this is most likely due to the courier’s fault. I messaged Armani Beauty and they have been so helpful with my case. I really appreciate how they handled my case. A massive thank you to everyone who looked into it and solved my concern. Well done to your team!
Date published: 2026-04-02
Rated 5 out of 5 by from Great perfume I am plus 40, born and live in the big city and this is always my favourite scent of perfume. Love the small and bottle. Highly recommended a very good performance and silage.
Date published: 2026-03-26
Rated 3 out of 5 by from Armani Code I bought this with high expectations after being disappointed by Aqua dia Gio, and again this fell below my expectations.The longevity is poor
Date published: 2025-10-20
Rated 5 out of 5 by from Love it got the chance to smell Armarni code parfum in a hospital and have been stuck with it since
Date published: 2025-07-17
Rated 5 out of 5 by from Long lasting Fresh , long lasting , and decent fragrance . Perfect for birthday , anniversary, valentine gift for him
Date published: 2025-02-10
Rated 4 out of 5 by from Lovely cologne I got this for my husband for Christmas after buying him Aqua Di Gio parfum previously. The scent is gorgeous but doesn’t project as much as AdG. It is perfect though for winter, slightly sweet & musk but with fresh notes too.. He is in his 50s & not sporty so suits him well. Is reassuringly expensive.
Date published: 2024-12-30
Rated 5 out of 5 by from As usual; wonderful Bought it 2 weeks ago. Gives effervescent confidence.
Date published: 2024-12-17
  • y_2026, m_10, d_1, h_11
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.48
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_2, tr_299
  • loc_en_GB, sid_167984, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
  • clientName_sephora-uk
  • bvseo_sdk, p_sdk, 3.2.0
  • CLOUD, getReviews, 132.28ms
  • REVIEWS, PRODUCT